Rudina Dembacaj sherr me fansen për ish-bashkëshortin/ Rezarta Shkurta “…mbush si fillim jetën tënde”

Moderatorja Rudina Dembacaj disa javë më parë pranoi publikisht ndarjen nga bashkëshorti i saj, Aleksandër Varfaj. Ajo tregoi se çifti u nda në mënyrë paqësore dhe ata kanë mbetur shokë të mirë. Rudina tregoi  gjithashtu se vajzës së tyre, Viktorias, s’do t’i mungonte asnjëherë dashuria dhe përkushtimi i të dy prindërve.

Moderatorja së fundmi ka ndarë në Instagram foto e video me vajzën e saj pranë pemës së Krishtlindjeve.
Rudina krahas komplimenteve ka marrë edhe komentin e një ndjekëse e cila e pyet për të atin e vajzës.

“Një pyetje babai vajzës ku ndodhet? Po e drejtoj pyetjen jo se kam ndonjë interes të madh por duke qenë se shumë VIP-a kur ndahen u servirin njerëzve nëpërmjet mediave që “jo ne jemi shumë shokë të mirë”, “jo do jet gjithmonë prezent pranë vajzës . Ndoshta Victorias mund ti mungojë prezenca e të atit këtu sepse Krishtlindje do te thotë ndryshe familje, festë, gëzim. Nuk dua të të gjykoj por as mund të pajtohem dot me idenë ne ndahemi po ne jemi këtu për ty, pra ne nuk jemi Amerikan”, shkruan ndjekësja.

Rudinës mesa duket nuk i ka pëlqyer komenti dhe nuk e ka lënë atë pa një përgjigje:

“Moter Krishtlindjet nuk kane ardhur akoma! Nuk i mungon asnjë moment babai e dashur. Të jesh e bindur që unë dhe babi i vet, e duam shumë më shumë se ti. Faleminderit”- i është përgjigjur Rudina.

Rezarta Shkurta gjithashtu i ka kthyer një përgjige ndjekëses e cila i jep edhe një mesazh.

LEXO EDHE  Dhurata e hidhur/ Aktori i njohur rezulton pozitiv me Covid ditën e ditëlindjes

“Meqë më ke përmend po ta kthej dhe unë një përgjigje më saktë dhe unë një pyetje meqë je drejtuar me një të tillë! Nuk mendon se me këtë qe ke shkruar je një njeri i keq? Familjet janë të ndryshme, dikush ka vetëm nënën, dikush babain, dikush të dy po jetojnë në shtepi të ndryshme dhe mund ti japin botën fëmijës, dikush jeton në një çati por janë të pa lumtur, e dikush kështu e ashtu! Fëmijën nuk e bën të palumtur vendimi i prindërve, fëmijet i vrasin njërzit si puna jote, që flasin, përgojojnë, apo lënë një koment negativ në një video apo moment ku ka dashuri! Andaj mos u shqetëso për Rudinën , por shqetesohu për veten tënde që ke negativitet dhe këtë e shpreh dhe në një koment publik. Nuk ta ka fajin as Rudina e askush tjetër që e ke jetën aq bosh sa ke kohë të lsh koment tek një njeri që se njeh personalisht! Mere si këshillë, mbush si fillim jetën tënde, do transmetosh më shumë mirësi!”, i shkruan Rezarta.