Bayerni nuk po bën Bayernin, Neuer kritika ndaj skuadrës

Manuel Neuer ka reaguar ashpër pas humbjes së djeshme të Bayernit 2-1 në transfertë ndaj Munchegladabach. Tani bavarezët gjenden 7 pikë larg të vendit të parë, që mbahet pikërisht nga ekipi që i mundi dje.

Pas humbjes së djeshme, i pari që ka reaguar ka qenë Manuel Neuer. Portieri gjerman kritikoi shokët e skuadrës së tij dhe tregon se me këtë lojë po rrezikojnë shumë të mbrojnë titullin kampion.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Kallaku largohet nga Teuta, mesfushori transferohet në Kroaci

“Ekipit i mungoi saktësia në lojë. Pas avantazhit, nuk duhet të qëndronim pas dhe në pritje të kundërshtarit, sepse avantazhi me një gol nuk i shërben ekipit tonë. Ata gjetën dy gola sepse ne i lejuam. Kështu jemi duke vënë titullin në rrezik sepse javët kalojnë dhe diferenca rritet”, tha Neuer.