Pioli: I kam kthyer Milanit identitetin, ndaj Bolognas fitore me çdo kusht

Stefano Pioli ka dalë në konferencë për shtyp përpara ndeshjes që Milani zhvillon ditën e nesërme në ndaj Bolognas në transfertë.

Në fjalën e tij ai ka theksuar se te skuadra kërkon vetëbesim dhe vazhdimësi, ndërsa konfirmon rritjen e skuadrës në aspektin fizik, mental dhe atë taktik.

“Tani ju shihni një Milan me ide më të qarta, me intensitet dhe identitet, një skuadër që beson një vetvete, atribute këto të Milanit të madh”.

“Ne po bëjmë një progres të mirë dhe duhet të përpiqemi sa më shumë për të përmirësuar situatën tonë në tabelën e renditjes”.

“Ndaj Bolognas do të jetë e vështirë, pasi luajnë me një stil agresiv krahasuar me Parmën, por kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për ne dhe duhet të tregojmë vendosmëri për të fituar me çdo kusht”.

Bologna-Milan zhvillohet ditën e nesërme, ora 20:45.

LEXO EDHE  Refik Halili: I kënaqur me shortin e Championsit, së shpejti afrojmë tre lojtarë!