Denoncimi/ Prindërit kanë frikë të çojnë fëmijët te ‘Faik Konica’, shkolla ka dëmtime të shumta (Foto)

Dëmtimet e ndodhura pas tërmetit në shkollën fillore’ Faik Konica’, por edhe dy ekspertizat e ndryshme, kanë bërë që prindërit të kenë frikë për sigurinë e fëmijëve të tyre.

Një prind ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha, se shkolla është shumë më e dëmtuar nga sa pretendojnë ekspertët. Ai ka postuar edhe disa foto që tregojnë se shkolla ka pësuar dëmtime të shumta, pavarësisht se prej disa ditësh aty po punohet për riparimin e dëmeve.

Ja postimi i Berishës:

LEXO EDHE  "Trefishoni investimet në shëndetësi, mund të fundosemi në vjeshtë"/ Alarmi i ish-ministrit

Prindi denoncon te dyshimte vleresimin e eksperteve te shkolles Faik Konica!

Lexoni mesazhin shikoni fotot e tij. sb

I nderuar Doktor,

Une kam vajzen tek Faik Konica dhe pas postimit tuaj, me rane ne dore disa foto qe tregojne demtimet tek kjo shkolle. Gjeja e shemtuar eshte se demtimet jane riparuar dhe druaj qe ekspertet e dyte te kene pare vetem ndonje gje qe eshte lene, por jo keto qe duken ne foto.

Me konsiderata!