Si në përralla! Pamje nga shtëpia e re e Michelle dhe Barack Obama, mbizotëron luksi

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, bleu shtëpinë e tij më të re në Martha’s Vineyard në Massachusetts para dy ditësh.

Ai dhe bashkëshortja morën një sipërfaqe toke prej 120 mijë metra katrore. Shtëpia gjigante i kushtoi atyre plot 11.75 milionë dollarë.

Sipas asaj që raporton Daily Mail, shtëpia  ka 7 dhoma gjumi, 9 tualete, një kuzhinë gjigante, oxhak si dhe një sipërfaqe totale prej mbi 650 m2.

Para vilës kryesore ka një plazh të madh, ndërsa në oborrin e mbushur me gjelbërim ka edhe një pishinë si dhe dy shtëpiza të vogla për miqtë.

LEXO EDHE  Postoi foton provokuese me përshkrimin banal, Instagrami i fshin foton Arbenitës

Prona ka qenë në shitje që prej vitit 2015 për 22,5 milionë dollarësh, por çmimi ka rënë vazhdimisht pasi nuk ka pasur të interesuar. Familja Obama e ka marrë me qira shtëpinë gjatë verës dhe u ka pëlqyer aq shumë sa tani duan ta blejnë.

Për më tepër, shikoni fotot e mëposhtme.