Analisti ironizon në studio Klosin: Shiko mos ju del Gjushi nga mbledhja (DEBATI)

Mbrëmjen e djeshme në Open në Top Channel u zhvillua një debat mes analistit Andi Bushati dhe ministrit Blendi Klosi, për ish kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako.

Bushati e ka ironizuar Klosin kur përmendi mbledhjen e shtabit të punës kur tha se po punon intensivisht.

DEBATI:

Të më falë kolegia ministre por gjatë kohës që po fliste shikova që nga mbledhja doli shtabi i punës. Pra ka një grup punë që po punon intensivisht- tha Klosi.

LEXO EDHE  "Duke takuar Yuri Kim, Basha takon Ramën"/ Gazetari: Ambasadorja përfaqëson Kryeministrin

Shiko mos ju del Gjushi nga mbledhja? – ndërhyri Bushati.

Po edhe Gjushi mund të dalë, sepse nuk është person në hetim edhe ai është qytetar i Durrësit- iu përgjigj Klosi.

Po kur prokuroi është e juaja nuk do të hetohet kurrë Vangjushi- iu kthyer Bushati.