Aksidenti në Shkodër, 63-vjeçarja ndërron jetë në spital (Emri)

63-vjeçarja Marije Leka, një nga të plagosurit e aksidentit që u regjistrua pasditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Koplik, në vendin e quajtur fshati Shtoj Vjetër, ka ndërruar jetë.

Policia njofton se në aksident janë përfshirë një mjet tip “Benz” dhe një mjet tip “Kamion”.

“Benzi” drejtohej nga shtetasi Syle Palnikaj, 63 vjeç, dhe kishte pasagjere shtetasen Katrine Palnikaj, 56 vjeçe, të dy banues në lagjen 3 Heronjtë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Bardhi-Ramës: Boll ndave para për tendera e koncensione, ndihmo shqiptarët

Ndërsa mjeti “Kamion” drejtohej nga shtetasi Petrit Leka, 21 vjeç, me pasagjere M. L. 63 vjeçe, banues në lagjen Guerrile, Shkodër.

LEXO EDHE: 

Aksident i rëndë në Shkodër, 4 të plagosur (Detaje)