U dëmtua nga tërmeti/ Shembet me tritol godina 5-katëshe në Shkozet (VIDEO)

Një tjetër godinë e cila paraqiste rrezikshmëri per shkak te demtimeve te marra nga termeti i 26 nentorit ne Durres eshte shembur mesditen e sotme me tritol në zonën e Shkozetit.

Ndërtesa e parë 5-katëshe është shembur ashtu siç ishte planifikuar. Nderkohe forcat xheniere jane duke punuar per të hedhur në erë edhe nje tjeter godinte 5 – kateshe në te njejten zone të Durrësit.

IKMT ka nisur shembjen e godinave qe kane probleme dhe mund te behen rrezik per banoret pas dëmtimeve qe kane marre nga tërmeti i 26 nëntorit.

LEXO EDHE  Raporti i OBSH për Shqipërinë/ Gjosha: Situata është shqetësuese, duhen zgjidhje imediate