Ibrahimovich: Shihemi së shpejti në Itali

Zlatan Ibrahimovich në një intervistë për “GQ Italia”, e ka bërë të qartë se e ardhmja e tij do të jetë në Seria A.

Pas largimit të tij nga MLS, shumë është folur për të ardhmen e tij, ku skuadra si Milan, Napoli, Bologna, dhe Roma në Itali por dhe skuadra në Premier Ligë janë të interesuar për shërbimet e tij.

“Do të bashkohem me një klub që dëshiron të kthehet te fitoret, që dëshiron ta rinovojë historinë dhe të luftojë në beteja të reja kundër të gjithëve” 

“Kjo është mundësia e vetme që të gjejë sërish motiv dhe do të befasoheni edhe ju”.

“Nuk ka të bëjë me zgjedhjen e ekipit, pasi ka edhe faktor dhe interesa të tjerë, fillimisht për familjen time. Shihemi së shpejti në Itali”, ka thënë Ibraimovic.

LEXO EDHE  Në pritje të vendimit të Federatës, Egbo flet për ndeshjen ndaj Bylisit: Për titullin luftojmë deri në fund!

Me këtë deklaratë, pritet që një nga skuadrat italiane mes Milanit, Napolit, Bolognas dhe Romës të jetë destinacioni i ardhshëm i tij.