Një tjetër tërmet i fortë pas mesnatës, ja sa ishte magnituda

Vazhdojnë paslëkundjet pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit. Një lëkundje e fortë është regjistruar në orën 00:23, që ishte me mganitudë 4.4 të shkallës rihter.

Epiqendra ishte 26 km në veriperëndim të Tiranës dhe 11 km në veriperëndim të Vorës, ndërsa thellësia 10 km.

LEXO EDHE  VIDEO/ Kokainë në reçipetat e gruas shtatzënë, shqiptari justifkohet në gjyq: I bërtita dhe ajo…

E konfirmuar edhe nga sizmologët, këto paslëkunjde janë normale dhe mund të zgjasin në kohë, por që nuk ka vend për panik.