Reperi publikon videon ku bëhet ‘pazar’ me ndihmat/ Një batanije 5 euro (Video)

Reperi i njohur Capital T ka ditë që po merret me të dëmtuarit e tërmetit që kanë nevojë për një strehim.

Ai në rrjete sociale ka bërë thirrje herë pas herë që kush mundet të ndihmojë sadopak këto njërëz në nevojë.

Së fundmi reperi  ka publikuar një video në instagramin e tij, ku ka treguar se si po bëhet pazar me batanijet që janë për të dëmtuarit.

LEXO EDHE  Emina Çunmulaj e përlotur: Dua t’i ngjaj mamit sa thoji i gishtit te këmbës

Ai, gjithashtu dhe shumë njerëz të tjerë kanë reaguar për abuzimin rreth ndihmave për të dëmtuarit, që nuk po i marrin.

Reperi ka bërë thirrje dhe për personat që duan të kontribuojnë të shkojnë dhe t’i dërgojnë individualisht pranë personave të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit sepse këto ndihma po përdoren për qëllime të tjera.