Champions/ Spektakël në Madrid, Bayern luan “tenis”

Ndeshja mes Real Madrid dhe Tottenham, i përmbushi plotësisht pritshmëritë, ku pati spektakël dhe katër gola të shënuar.

Vendasit shënuan të parët me Benzema në 17’. Në fundin e ndeshjes ka një episode, Courtois ndëshkohet me karton të kuq dhe penallti, por më pas gjithçka kthehet pas, ka një faull në mesfushë për Realin.

Në fundin e ndeshjes ndodh spektakli. Benzema në 79’ dyfishon, por dy minuta më pas Mbappe ngushton në 2-1. Dhe vetëm dy minuta më pas Sarabia barazon në 2-2. Gjithsesi, kualifikohen PSG dhe Real.

LEXO EDHE  Champions/ Atletico Madrid -Bayern Munich, publikohen formacionet zyrtare

Në Grupin B, Bayern Munchen luan “tenis” në Beograd me Crvena Zvezda-n, duke fituar 6-0. Lewandowski vazhdon të shkëlqejë në këtë sezon duke shënuar plot 4 gola në këtë ndeshje, ndërsa Bayern arrin në kuotën e 15 pikëve në 5 ndeshje, duke marrë maksimumin e pikëve.