Tërmeti i fortë: Mbi 50 të dëmtuar në Spitalin e Traumës

Sipas raportimeve në media, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dyshohet se raporton për rreth 50 të lënduar dhe nën kujdesin e mjekëve në spitalin e Traumës.

“Jemi në gadishmëri me ekipet mjekësore në të gjitha spitalet” u shpreh Manastirliu e cila ndodhet ne spitalin e Traumes.

Lekundja me e forte e termetit u shenua rreth ores 03:54 minuta dhe u pasua nga nje sërë lëkundjesh të tjera.

LEXO EDHE  Shtimi i rasteve më Covid/ Meta thirrje Ramës: Rrit buxhetin për shëndetësinë

LEXO EDHE: 

“Ndihmoni njerëzit nën rrënoja”/ Aktivisti jep alarmin: Shemben dy pallate në Thumanë (Detaje)

Tërmeti i fortë në vend/ Shihni dëmet në Durrës, raportohet për njerëz nën rrënoja (FOTO)

Dëmet e tërmetit/ Ja si është shembur muri i pallatit në ‘Astir’

Tërmeti i fuqishëm godet Shqipërinë, banorët braktisin shtëpitë (Detaje)