E entje, Korrik 16, 2020
Etiketimet Demtime

Etiketim: Demtime

Në Kurbin nuk ka ambiente për strehim?!

Nga Elton Laska Laçi është një qytet i themeluar në vitin 1960 si një qytet industrial. Nën këtë prespektivë regjimi komunist kishte planifikuar që në...

VIDEO/ Skandali te “Emin Duraku”, Besa Traka suvaton dëmtimet me fëmijë...

Shkolla “Emin Duraku” është një nga objektet e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Një akt-ekspertim nga dy inxhinierë të Institutit të Ndërtimit e...

Basha me banorët e braktisur të Mamurrasit: Shtetin prej kartoni e...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pa nga afër situatën e familjeve të dëmtura nga tërmeti në Fushë Mamurras, të cilët prej 13 ditësh...

VIDEO/ Akt-konstatimet, vlerësimi i objekteve disa herë vetëm verbal

Një “X” në hyrje të ndërtesës ka qenë mënyra sesi këtyre banorëve iu është komunikuar nëse godina ku jetojnë është apo jo e jetueshme...

I ndërtuar vjet, shihni dëmet që ka pësuar ky pallat në...

Një pallat në Golem ka pësuar dëmtime të konsiderueshme si pasojë e tërmetit 6.4 Righter. Banorët thonë se kanë vetëm 2 vjet që jetojnë...

Tërmeti/ “Shteti përgjigjet me mospërfillje”, apeli i vajzës: Kthejini sytë nga...

Një apel i fortë ka ardhur për Shijakun nga një vazjë, e cila shprehet se ka dëmtime në banesën ku jetojnë prindërit e saj....

Tërmeti/ Tre pallate në Sukth të dëmtuara, banorët: S’ka ardhur askush...

Tre pallate në Sukth të Durrësit janë dëmtuar nga lëkundjet e forta të tërmetit që goditi vendin më 26 nëntor. Raportohet se pallatet ndodhen...

Dëmtohen 9 pallate dhe mbi 600 banesa/ Qytetarët në Fush-Krujë e...

Lëkundjet sizmike nuk kanë shkaktuar pasoja serioze vetëm në ndërtesat në Durrës. Kruja dhe Fushë-Kruja numërojnë me dhjetëra pallate dhe qindra shtëpi private të...

Tërmeti dëmton edhe një pallat te fresku, banorët largohen nga frika...

Një pallat, i ndërtuar rreth 5 vite më parë, është çarë në mes në zonën e “Freskut” në Tiranë. Tërmetet që kanë goditur Shqipërinë,...

VIDEO/ Lëkundjet e tërmetit, dëmtohet edhe godina e spitalit. Vendoset perimetri...

Tërmeti i fundit me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter, epiqendra e të cilit ishte në Detin Adriatik, ka dëmtuar edhe godinën e spitalit të...

Tërmeti i fortë: Mbi 50 të dëmtuar në Spitalin e Traumës

Sipas raportimeve në media, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dyshohet se raporton për rreth 50 të lënduar dhe nën kujdesin e mjekëve në spitalin...

5G në Shqipëri/ Paralajmërojnë ekspertët: Shkakton kancer, sterilitet dhe dëmtimin e...

Pa dyshim që interneti mund të cilësohet si risia më revolucionare e dekadave të fundit në teknologji, që ka përmirësuar shumë aspekte të jetës,...

Pas Chiellini-t, Juventusit i dëmtohet një tjetër lojtar

Në prag të ndeshjes me Real Madrid, Juventus merr një tjetër lajm të keq. Pas Chiellini-t, tashmë është dëmtuar edhe mbrojtësi tjetër Alex Sandro i...
WhatsApp DENONCO