PSG/ Rikthehet Neymar, gati ndaj Lille

Mbrëmjen e sotme, Paris Saint-Germain pret në shtëpi Lille, ndeshje kjo që hap javën e 14-të, të Ligue 1.

Ylli i skuadrës, Neymar, i cili ka qenë jashtë fushave që nga fillimi i muajit tetor, pritet të bëjë rikthimin e tij në fushën e lojës edhe pse jo që nga minuta e parë.

LEXO EDHE  Meta uron Teutën për trofeun e Kupës së Shqipërisë: Përgëzime “Djemve të Detit”

Neymar u rikthyer në stërvitje para ndeshjeve të kombëtareve, dhe nuk udhëtoi të luante për Brazilin për tu riaftësuar sa më mirë.

Ndërkohë, PSG, e kryeson kampionatin në kuotën e 30 pikëve, tetë më shumë se vendi i dytë që mbahet nga Marseille.