“Ronaldo do të rikthehet te United”

Cristiano Ronaldo mund të lërë Juventusin në fundin e sezonit dhe të bëjë një rikthim te Manchester United, 11 vite pasi u largua nga aty.

Ka kaluar pak më shumë se një vit, qëkur Ronaldo iu bashkua Juventusit, por kohët e fundit situata është komplikuar mes tij dhe trajnerit Sarri.

Ky lajm bëhet i ditur nga gazetari Eduardo Inda, për emisionin “Chiringuito De Jugones”, i cili shton se Ronaldo mund të largohet, nëse Juventus nuk fiton Ligën e kampioneve.

“Cristiano Ronaldo mund të lërë Juventusin në fundin e sezonit aktual, nëse ekipi nuk fiton Ligën e Kampioneve”.

“Ai shkoi në torino, për të fituar Ligën e Kampioneve, me tre klube të ndryshme por gjërat janë komplikuar”.

“Juventusi dëshiron të nënshkruajë me Pogban dhe Mbappen, Mendoj se do të jetë e vështirë për ta, vecanërisht për Mbappen”.

“Për shkak të limitit të pagave, nëse ata duan të marrin këta lojtarë, më parë duhet të largojnë Ronaldon nga klubi”- tha Inda.

LEXO EDHE  Man.United vazhdon ecurinë pozitive, Tottenham jashtë zonës Europiane