Vendim i keq i Griezmann, sulmuesi po mendon të largohet nga Barcelona

Aventura e Antoine Griezmann te Barcelona mund të jetë në krizë që tani. Sulmuesi francez, i blërë nga blaugranat në verë nga Atletiko Madrid, nuk është aspak i lumtur me gjendjen e tij te skuadra e drejtuar nga Ernesto Valverde dhe duket se do kërkojë të ndryshojë ambient verën e ardhshme.- lajmin e bën të ditur “El Chiringuito”.

Në fakt, zërat për një gjendje aspak të mirë të francezit në Katalonjë janë shtuar shumë javët e fundit, pasi impakti i sulmuesit të Francës nuk ka qenë aspak ai i duhuri.

LEXO EDHE  Video/ “E njeh, pritja penalltinë”, Ronaldo tentoi të hutonte Ibrën. Suedezi shënon dhe qesh me ironi

Pavarësisht 120 milionë eurove që Barcelona derdhi duke paguar klauzolën për ta shkëputur nga Atletiko. Mediat spanjllove raportojnë se dhe marrëdhënia e tij me Messin nuk është e mirë, duke qenë se argjentinasi kishte shpresuar në rikthimin e Nejmarit.