“Gent Cakaj kampion në marrëzi” / Berisha: Velina i Ramës do flasë 4 herë…

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me konferencën që organizon Ministria e Jashtme më 25 nëntor, ku Gent Cakaj, zyrtarisht zv.ministër, do të flasë plot 4 herë, pa pasur asnjë folës tjetër, në 6 orë e punimit të konferencës.

Cakaj do të hapë konferencën, më pas do të mbajë një fjalim, dhe pas pushimit 30 minutësh, do të marrë sërisht fjalën në sesionit e dytë, dhe pas pak minutash do të mbajë edhe fjalën përmbyllëse.

Në dokumentin zyrtar të agjendës së konfernecës, bie në sy fakti se Cakaj ka titullin SH.T.Z, një titull që i shkon zakonisht Presidentit apo Kryeministrit.
“E papërsëritshme! Ky është njeriu që do kryesojë OSBE-në.

LEXO EDHE  U kapën duke transportuar klandestinë, vlonjati dhe durrsakët prangosen në Korçë

Sugari apo siç po e thërrasin me nuanca më erotike, Velina e Rames apo çakalli i Baton Stanishiqit organizon konferencë gjatë të cilës folës do jetë vetëm një, dhe ky folës do të flasë katër herë dhe nuk mund të jete askush tjetër mbi tokë përveç atij, Genti Cakaj! Kampion në marrëzi!” shkruan Berisha.