FSHF arrin marrëveshjen 4-vjeçare me Edi Rejan/ Ja sa përfiton tekniku italian

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Edi Reja, trajneri i kombëtares shqiptare, kanë arritur marrëveshjen.

Trajneri italian ka firmosur një kontratë 4-vjeçare me kombëtaren shqiptare.

Tekniku 74-vjeçar në katër vitet e qëndrimit të tij do të përfitojë rreth 1.2 milion euro.

Më parë mediat italiane njoftuan se Reja kishte mbyllur eksperiencën me kombëtaren shqiptare.

LEXO EDHE  Dasmë në kohë pandemie, procedohet penalisht pronari i lokalit në Durrës

“Gazzeta dello Sport”, në shkrimin e saj shkruante: “divorc i pashmangshëm i Edi Rejës me FSHF-në. Ndërkohë trajneri Reja po mbyll eksperiencën shqiptare. Kontrata ka mbaruar në ndeshjen e fundit kualifikuese atë kundër Francës”.