E dielë, Shkurt 23, 2020
Etiketimet Marreveshje

Etiketim: marreveshje

Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshje për hekurudhën dhe autostradën

Në Munih u nënshkrua një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë për linjën hekurudhore dhe autostradën që lidhë të dyja vendet. Marrëveshja u ndërmjetësua nga i...

Paloka: Nuk bëjmë marrëveshje me kreun e qeverisë

Ish-deputeti i PD Edi Paloka i ftuar në studion e emisionit “Real Story” në “News 24” deklaroi se vendi ka nevojë për qeveri tranzitore,...

Linja ajrore Beograd-Prishtinë/ Ambasadori amerikan zbulon rolin e Trump për marrëveshjen

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i cili është edhe i ngarkuari i posaçëm i presidentit Trump për çuarjen përpara të një marrëveshje të...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore/ DW: Po shkohet drejt zgjidhjes së krizës

Në marrëveshjen e gjerë politike për reformën zgjedhore në Shqipëri, palët politike angazhohen për kryerjen e saj deri në 15 mars të këtij viti....

“Të godasësh me molotov për t’u kthyer aty ku ishe”/ Bushati...

Analisti Andi Bushati ka reaguar lidhur me marrëveshjen e një dite më parë mes opozitës së bashkuar dhe Rilindjes, lidhur me reformën zgjedhore. Bushati shkruan...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore/ Ish-deputeti i LSI: Hapi i parë drejt...

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, e shikon si hapin e parë drejt zgjedhjeve të parakohshme, marrëveshjen mes opozitës së bashkuar dhe Rilindjes, lidhur me...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore/ Ambasada e SHBA: Shpresojmë të garantohen zgjedhje...

Ambasada e SHBA në Tiranë ka përshëndetur dakordësimin mes opozitës së bashkuar dhe mazhorancës lidhur me reformën zgjedhore. Përmes një deklarate, Ambasada e SHBA...

Arrihet marrëveshja për Qeverinë e re? / VV-LDK finalizojnë bisedimet, Presidenti…

Kur kanë mbetur edhe dy ditë nga mbajtja e seancës konstituive të Kuvendi të Kosovës, subjektet fituese të zgjedhjeve të 6 tetorit Lëvizja Vetëvendosje...

Albin Kurti: Nëse s’ka marrëveshje me LDK-në shkojmë në zgjedhje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati i kësaj partie për kryeministër, Albin Kurti ka deklaruar se nëse nuk ka marrëveshje me LDK-në për krijimin...

Kush qëndron pas marrëveshjes së re të gjelbër? Shuma të mëdha...

Plani “Green New Deal”, i paraqitur nga demokratja Alexandria Ocasio-Cortez, u hartua nga tre organizata të së majtës ektreme dhe tani po shtyhet përpara...

Vuçiç për “Der Spiegel”: Do përfaqësoj Shqipërinë në takimet me Macron

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, në një deklaratë për median gjermane “Der Spiegel” u shpreh se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të përfaqësohen prej...

Marrëveshje Rama-Vuçiç kundër Kosovës, Berisha zbulon skenarin dhe jep alarmin

Një video e publikuar nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në të cilën paraqitet harta e Ballkanit shfaq Kosovën si pjesë të Serbisë, shkaktoi...

FSHF arrin marrëveshjen 4-vjeçare me Edi Rejan/ Ja sa përfiton tekniku...

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Edi Reja, trajneri i kombëtares shqiptare, kanë arritur marrëveshjen. Trajneri italian ka firmosur një kontratë 4-vjeçare me kombëtaren shqiptare. Tekniku...
WhatsApp DENONCO