“Sterling ndalet duke i thyer këmbën”

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, e di mirë si fitohet vëmendja në konferenca për shtyp. Duket sikur ai ka lindur për të qenë një Mourinho i dytë me mënyrën se si iu kthen përgjigje gazetarëve.

Këtë e ka bërë edhe para ndeshjes me Anglinë në Prishtinë (e vlefshme për kualifikueset e Euro 2020), ku ka vlerësuar fillimisht rivalët për skuadrën e tyre cilësore. “Anglezët kanë fituar me rezultate 4-0, 5-0, 6-0 dhe 7-0. E pabesueshme”, u shpreh tekniku i Dardanëve.

I pyetur se si mund të ndalet Sterling, ylli i “Tre luanëve”, Challandes është përgjigjur me humor: “Fakti që do të luajë nuk është një lajm i mirë për ne. Ai është njëri prej më të mirëve në botë në rolin e tij. Nëse i jep shumë hapësira, është e pamundur ta ndalësh. Nëse do të mund të bënim diçka, do t’ia thyenim këmbën, por ky nuk është stili ynë”.

LEXO EDHE  Tronditet Seria A/ 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me COVID-19

Je me fat, Raheem. Kosova të ka qejf dhe nuk ka ndërmend të të rrezikojë karrierën, kështu që luaj pa frikë me vëllezërit tanë.