Sandër Lleshi, ky lolo i bandave të krimit

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar lidhur me dhunën policore te zona e Astirit në kryeqytet.

Në një reagim në Facebook, ai drejton gishtin nga shteti dhe ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj.

“Sander Lleshi, ministri i brendshem i vendit ku sundojne bandat, shkon e arreston pedagoget te Unaza. Ky eshte shtet pervers. Garip me te dobetit dhe langaraq me te fortet. Bandat ekzekutojne njerez ne seri me toga pushkatimi dhe nuk i prek kush, kurse Ervin Gocit i leshuan 6 police te nderhyrjes se shpejte per ta arrestuar. Pamje me te neveritshme nuk kisha pare ndonjehere. Keta nuk i krahason dot as me Enverin. Enveri me te vertete ishte kriminel. Me te vertete arrestoi dhe vrau eliten intelektuale te vendit. Aman nuk u be asnjehere loloja i bandave te krimit”, shkruan Tomorri.

LEXO EDHE  Aksident në Vlorë, 3 të plagosur

Që prej mëngjesit të sotëm, IKMT dhe IMT të mbështetur nga policia, kanë nisur aksionin për shembjen e banesave te zona e Astirit. Aksioni është kundërshtuar nga banorët, të cilët janë përplasur me policinë, duke shkaktuar të plagosur nga të dyja palët.