E goditi rrufeja teksa peshkonte, identifikohet viktima (EMRI)

Është identifikuar personi që ndërroi jetë nga goditja e rrufesë sot në Lagunën e Karavastasë. 46-vjeçari që humbi jetën është identifikuar si Agim Shkoza. I ndjeri kishte dalë për të peshkuar mbrëmjen e djeshme, por një rrufe e goditi fatalisht duke e lënë pa jetë.

Njoftimi i Policisë

Divjakë

Informacion paraprak

Në orët e para të mëngjesit, në Lagunën e Karavastas është gjetur pa shenja jete shtetasi Agim Shkoza, 46 vjeç, banues në Divjakë.

LEXO EDHE  Covid 19/ Dasmat dhe ceremonitë mortore bëjnë namin në Fier

Nga veprimet e para hetimore rezulton se ky shtetas ka qënë duke peshkuar me varkë në lagunën e Karavastasë dhe gjatë natës dyshohet të jetë goditur nga një shkarkesë elektrike (rrufe).

Po kryhen veprimet proceduriale dhe hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

LEXO EDHE: 

E godet rrufeja duke peshkuar, vdes 46-vjeçari në Karavasta