Kërkohej për trafik droge, arrestohet 18-vjeçari! Emri

Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga pak çaste më parë një të ri të shpallur në kërkim. I arrestuari prej dy ditësh qëndronte në arrati.

Sipas News 24, në pranga ka përfunduar 18-vjeçari Spiro Sakollari nga fshati Kuqar i Përmetit. 18-vjeçari është kapur në Këlcyrë vetëm pak minuta më parë.

LEXO EDHE  "Nga Covid-19 më ka mbetur dhimbja dhe malli"/ Mesazhi i gazetarit Berat Buzhala

Ai akuzohet për kultivimi dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Policia dhe grupi hetimor në Gjirokastër po punojnë për zbardhjen e plotë të aktivitetit të 18-vjeçarit, tashmë të arrestuar.