Itali/ Tornado pranë brigjeve detare të Genovas (Video)

Banorët e qytetit italian të Genovas, kanë mbetur të shokuar nga një fenomen që ndodh rrallë në vendin e tyre, një tornado në det, shumë afër me brigjet e qytetit.

Ngjarja ka ndodhur sot pak para orës 10 të mëngjesit. Fenomeni atmosferik u fotografua dhe filmua nga qindra njerëz dhe u përhap me shpejtësi në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Koronavirusi, 597458 të infektuar dhe 27370 viktima në të gjithë botën