Denoncimi/ Analizat merren pa alkool, shërbimi shëndetësor mungon

FOTO ILUSTRUESE

Ish kryeministri Sali Berisha ka sjell në vëmendje të publikut përmes rrjeteve sociale një rast  denoncimi për sistemin shëndetësor. Situata në këtë sistem është jashtë çdo normaliteti, ndërkohë që nga ana e qeverisë trumbetohet me të madhe se gjithçka është në rregull dhe se asgjë  çdo ditë fytyra e spitaleve dhe qendrave shëndetësore përmirësohet.

Këtë radhë Berisha ka publikuar denonicimin e një qytetari nga Shkodra, i cili ankohet për mungesën e alkoolit dhe të shiringave në qendrat shëndetësore. Qytetari shprehet se gjithçka duhet t’i blejnë vet në rast se do të duhet të shkojnë për të bërë një analiyë.

Postimi i Berishës

Analizat merren pa alkol, mungon çdo gje ne sherbimin mjeksor!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Doktor pershendetje uroj te jeni mire dhe nje dite te mbare..
Per korrektsi po ta them emrin nga Shkodra por ju e kuptoni vet….
Shkova per dy analiza gjaku dhe urine ne polikliniken e Shkodres…pa dorza edhe alkolin me tha nje infermiere posht ne koefidenc e blejm vete ..pse nuk ankoni te drejtuesit ..
Me tha qe kemi anku dhe ber kerkesa por…!!?? se çan kryt kurkush ..i them ta bi ndonje gazetar .?..moooooos me tha se na heqin prej pune…ja kjo asht shendetsia e narkoshtetit aktualisht ..o Zot thash ne jemi thhesht qytetar dhe mbajm gadi nga 500 deri 1000 ml flm klmb 💪👍.

LEXO EDHE  Berisha: Rama nuk do kandidojë në Durrës nga frika e Bashës, Koka dhe Dokle nuk ja morën përsipër fushatën

..se harrova me adasht nji tubet daktarin (myconazol)..nuk e kziston prej gadi dy vjetesh me thanen farmacistet .i çova nje sms te mesengeri asaj qe u ba ministre pasi para disa vitesh dhe as begenisi me me kthy pergjigje flm.