Moti me shi, shkëputet një pjesë e malit në aksin Fierzë-Lekbibaj, bllokohet rruga/Foto

Shirat e vazhdueshëm që kanë rënë  dy ditët e fundit kanë vështirësuar situatën e qarkullimit në disa akse rrugore. Më e vështirë paraqitet situata kryesisht në zonat malore.

Mësohet se në disa akse që lidhin fshatrat me Tropojën ka rrëshqitje të pjesëve të malit. Kështu aksi rrugor Fierzë-Lekbibaj  është bllokuar si pasojë e shkëputjes së një pjese të malit.

LEXO EDHE  VIDEO/ Rama, propogandë dhe fushatë me inceneratorët

Punonjësit e mirëmbajtjes së rrugëve janë duke punuar për hapjen e saj.