Forcat speciale zbarkojnë në Lushnje/ Kontrolle në banesën e një biznesmeni, çfarë po ndodh…

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Lushnje, ndërsa raportohet se në drejtim të këtij qyteti janë përqëndruar forca të shumta policore, përfshi edhe ato të FNSH-së së Fierit, por edhe ato të nisura nga Tirana.

Operacioni policor mësohet se ka të bëjë me ndalimin e një biznesmeni, të cilit në fillim të tetorit iu sekuestrua një pasuri prej 70 mijë eurosh dhe një makinë 100 mijë euroshe.

Boldneës.al ka mësuar se policia ka ushtruar kontroll në shtëpinë e biznesmenit, të cilin nuk e ka gjetur dhe më pas kanë nisur kontrolle në të gjithë qytetin.

LEXO EDHE  Organizoi dasëm, gjobitet me 1 mln lekë pronari i lokalit

Nuk dihet nëse ndalimi i biznesmenit ka lidhje me pasuritë që i janë sekuestruar nën dyshimin se i ka vendosur nga aktivitete kriminale apo me ngjarje të tjera.

Raportohet se ai është 40 vjeç dhe është një personazh i njohur për policinë, i shoqëruar më parë, dhe i lënë i lirë.