Vetëvrasja në Tiranë/ Zbulohet detajet! Biznesmeni qëlloi veten në prani të djalit

Foto ilustruese

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me 49-vjeçarin, i cili qëlloi veten me armë zjarri në banesën e tij në Tiranë këtë të enjte, duke gjetur vdekjen.

Burime policore thanë për “Boldnews”, se aktin dramatik, burri e kreu në prani të djalit të madh të familjes.

Zyrtarisht, policia njoftoi se 49-vjeçari qëlloi veten në kushtet e depresionit rreth orës 14:50. U transportua për në spital, por nuk mundi të mbijetojë. Ndërkaq, burime policore thanë se viktima ishte pronari i një biznesi në Tiranë, që ka falimentuar prej 6 muajsh. Falimenti në biznes mund të ketë ndikuar në gjendjen e rënduar psikologjike të 49-vjecarit, i cili lë jetim tre fëmijë, një në moshë madhore, një djalë 16 vjeç dhe një vajze 12 vjeçe, e cila ka probleme me shëndetin.

LEXO EDHE  Greqia vendos orare për të kaluar kufirin, në dogana bëhet radhë kilometrike

Viktima ka qenë në Gjermani për vite me radhë edhe është kthyer nga emigracioni për të investuar në vend në fushën e biznesit të kromit.

“Rreth orës 14:50, në rrugën ‘Skënder Jareci’, dyshohet se si pasojë e depresionit është vetëplagosur në banesë me armë gjahu shtetasi A.B., 49 vjeç, i cili u dërgua në spital për ndihmë mjekësore. Si pasojë e plagëve të marra, shtetasi A. B ka ndërruar jetë në spital. Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin paraprak të policisë për ngjarjen.

Vitin e shkuar, 213 persona në Shqipëri sipas Institutit të Statistikave, i kanë dhënë fund jetës. 14 më shumë se në 2017.

/Boldnews.al/