Veliaj: Nuk më shqetëson largimi i shqiptarëve

Erjon Veliaj deklaroi në studion e News 24, se nuk e shqetësojnë aspak largimi masiv i shqiptarëve, pasi kjo ndodh edhe në vendet e tjera të botës.

“Të dhënat e EUROSTAT tregojnë të njëjtin trend edhe për Rumaninë, për Kroacinë. Se pse për sa kohë rrogat në Angli ka qenë dyfish më të lartë graviteti shkon andej. Nuk më shqetëson aspak që qytetarët po ikin, pasi edhe unë kam ikur në vitet ‘90 kam bërë një universitet që mendoj se ishte më i mirë se ato që janë në Shqipëri, dhe jam kthyer”, tha Veliaj.

LEXO EDHE  FOTO/ Basha vijon takimet me bizneset: Po vuani nga Ramavirusi, është e keqja e madhe

Kujtojmë se të njëjtin arsyetim përdor dhe kryeministri Rama për të justifikuar shifrat e larta të largimit të shqiptarëve.