FOTO/ Vrasja me plumb në kokë, ja si e pritën vendimin për masën e sigurisë të arrestuarit

Kokëulur, me duar në kokë dhe me shenja nervozizmi. Kështu e pritën vendimin e masës së sigurisë 4 të arrestuarit e parë lidhur me vrasjen e 26-vjeçarit, që 3 ditë më parë u qëllua me plumb në kokë, ndërsa po punonte si teknik kondicioneri në një vilë që po rikonstruktohej.

Indrit Çela, u qëllua me një plumb në kokë, duke humbur jetën në spital, ndërsa policia shpalli në kërkim vëllezërit Kusi.

LEXO EDHE  Takimi i liderëve në Bruksel/ Thaçi: BE të mbajë premtimin, do kërkoj liberalizimin e vizave

Gjykata Penale e Tiranës vendosi sot që Bujar Kusi, Ferdinant Bakalli dhe Ali Sula të qëndrojnë në burg deri në përfundimin e hetimeve.

Ndërsa për Luan Çaka u dha vendimi “arrest në shtëpi”.

Në momentin e nisjes së seancës, por edhe më pas, të pandehurit kanë qëndruar me kokën ulur, hera herës vendosnin duart në kokë dhe shfaqnin shenja nervozizmi.