Vrasja e 26-vjeçarit/ Eldo e qëlloi në banjë, debati lindi për një vrimë. Zbardhen dëshmitë e punëtorëve

Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi, ku tre ditë më parë, u ekzekutua me plumb në kokë, 26-vjeçari, Indrit Çelaj, kanë zbardhur detaje mbi krimin e rëndë.

Debati që çoi në ekzekutimin e 26-vjeçarit, që ishte një teknik kondicionerësh, nisi nga një vrimë për shkarkimin e tubit të kondicionerit.

Sipas News 24, i cili ka zbardhur dëshmitë e punëtorëve të vilës, ngjarja ka ndodhur në një nga tualetet e katit të parë të ndërtesës, e cila po ndërtohej në zonën e “Myslim Shyrit” në Tiranë.

Sipas punëtorëve, në vilë erdhi Griseldo Kusi, djali i pronarit, për të kontrolluar punimet.

“Kur na përshëndeti, dëgjoi një zhurmë. Eldo lëvizi dhe u bë nervoz. Shkoi andej nga vinte zhurma dhe filloi të bërtiste me Indritin. Dëgjuam ti thoshte po këtu çfarë po bëhet.

LEXO EDHE  Gjobitën” 50 mijë euro kandidatin e “Bindjes Demokratike”, në burg dy shijaksit (Ngjarja)

Përse po e hap atë vrimë. Ku do e çosh shkarkimin e kondicionerit. Në përgjigje, Çelaj ka thënë se nuk e di unë ku do jetë shkarkimi”, mësohet të kenë thënë punëtorët në dëshminë e tyre.

Pas kësaj, Griseldo Kusi ka nxjerrë armën nga brezi dhe qëlluar me një plumb në kokë të riun, duke i shkaktuar rënien në koma dhe më pas vdekjen në spital.

Sipas punëtorëve, Eldo u largua me nxitim, ndërsa në dorë mbante një çantë.