Deklarata e fortë/ Malltezi: Rama dhe rilindasit janë kampionë në paaftësi (Foto)

Shqipëria u rëndit i fundit në Ballkan për marrje të fondeve në Bashkimin Europian. Ka qenë kreu i departamentit të mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi, i cili ka publikuar shifrat, të cilat tregojnë se kryeministri i Shqipërisë ishte më i paafti për thithjen e fondeve për Shqipërinë.

Sipas tij Rama dhe rilindasit nuk janë aspak të shqetësuar për të marrë fonde dhe investime për vendin, pasi për vete po vjedhin paratë e shqiptarëve.

LEXO EDHE  "Impianti i tullave në Laprakë ishte pa leje mjedisi"/ Goxhaj: Jam skandalizuar nga qëndrimi i Avokatit të Shtetit

Ja postimi i Malltezit:

Kampion ne paaftesi! Kemi perfituar fonde vec sa 1/5 e Bosnjes, sa 1/3 e Serbise, sa 1/2 e Malit te Zi dhe me pak nga te gjithe Ballkani. Nuk dine e nuk duan se vjedhin taksat e Shqiptareve dhe nuk ua ndjen te lodhen per te respektuar kushtet e BE.