Zbardhet urdhri i fshehtë/ Policëve nuk ju lejohet të prekin plantacionet e drogës së zyrtarit Rilindas! Emri

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një tjetër denoncim të fortë, ku thekson se brenda policisë qarkullon një urdhër ku i ndalon këta të fundit të prekin parcelat e hashashit që ju përkasin pushtetarëve.

Në mesazhin e publikuar nga Berisha, një oficer policie thekson se në Komisariatin e Krujës është dhënë urdhër që të mos preket plantacioni me hashash i kryeplakut të fshatit Mafsheq, Gani Ferra.

Ja postimi i Berishës:

“Lufta kunder kanabisit” e treshes Edvin Mafise dhe general Hashashit, Ardi Xhafes!

Urdheri i prere te mos preken plantacionet e hashahit te pushtetareve. sb

Pershendetje Doktor.

Unë qe po ju shkruaj jam një punonjës efektiv i komisariatit Kruje qarku Durrës. Me adresën e fb të mikut tim.

Desha te denoncoj nëpërmjet faqes tuaj te Fb abuzimin ndaj kolegëve dhe eproreve në malsinë e Krujës ne mafsheq dhe shkretë për asgjësimin e bimëve narkotike ku dallimi është i qartë disa të nenes edhe disa të njerkës…ne vendin e quajtur maja e rrodhes siper mafsheqit nuk na lejohet të prekim në plantacionet e kryeplakut mafsheq gani ferra si zone e mbrojtur, si dhe në alnet calcark cakarrac tek gryka e krojt ngopc ne plantacionet e pushtetarve Urdheri i prere nuk keni pune me to. .

LEXO EDHE  "Spiropali, një ndër të zgjedhurat e të çmëndurit të madhërishëm"/ Maliqi: Kur ishe te doganat me se i nuhasje monedhat