Vizita e çuditshme e Ramës në Greqi/ Ha drekën i shoqëruar nga rojet dhe…

Mediat greke raportojnë se Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një vizitë të beftë në Greqi.

Vizitën Rama e ka realizuar të enjten, ku ai ka qenë në Trikala.

Sipas trikalavoice.gr, Rama ka drekuar në restorantin “Aigli” të hotelit “Panellinion” në qendër të Trikalës.

LEXO EDHE  Ja pse bien tërmetet në Shqipëri dhe zonat më të rrezikuara/ Sizmiologu i njohur jep detajet e rëndësishme

Më pas ai ka konsumuar një kafe, në hije, në sheshin jashtë hotelit.

Kryeministri shqiptar më parë ka qenë në Trikala dhe ishte me një mysafir nderi i komunitetit shqiptar që jetonte këtu, shkruan media greke.