Formula e çuditshme Zappacosta-Roma: Chelsea e huazon 6 muaj, fajin e ka… FIFA!

Roma dhe Chelsea kanë rënë dakord në lidhje me Davide Zappacosta për huazim 6 mujor deri në janar të vitit 2020, por me mundësinë e rinovimit deri verën e ardhshme… Për tifozët është dukur një formulë e çuditshme, por fajin e ka FIFA dhe bllokimi i merkatos që i ka bërë bluve.

LEXO EDHE  Napoli parakalon Milanin, super Mertens i jep 3 pikë të arta, Hysaj me probleme fizike (VIDEO)

Chelsea ka frikën e ndonjë dëmtimi dhe nuk mund të lëvizë dot për të blerë, kështu që do të kthente në janar Zappacostan në rast se do të duhet.