Parashikimi i motit, çfarë ndodh me temperaturat dhe …

Nga dita e sotme temperaturat do të kthehen në vlerat normale për stinën. KY është parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, sipas të cilit mundësitë për reshje mbeten minimale.

Parashikimi i motit për 22 korrik 2019

Ditën e sotme në përgjithësi, nuk priten reshje.

LEXO EDHE  ‘Librat i blinin tek Selvia, s’kishin as drita as internet’/ Ekspertët flasin pas HORROR-it në Kombinat

Mundësia për ndonjë shtrëngatë gjatë pasditeve është mjaft e vogël.

Temperaturat

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 32 °C

në vendet e ulëta: 22 / 35 °C

në vendet malore: 18 / 31 °C