Parashikimi i motit, surprizat që iu presin në orët e pasdites…

Rritje temperaturash që do të arrijnë në 37 gradë celcius.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të njohin rritje të konsiderueshme ditën e sotme dhe do të vazhdojnë edhe gjatë javës.

Parashikohet një mot i kthjellët dhe e nxehtë, në bregdet dhe zonat e ulëta.

LEXO EDHE  Çfarë pritet në shtator/Rilindja e nis punën me Metën, PD i rikthehet protestave…

Orët e pasdites mund të sjellin rrebeshe afatshkurta shiu në zonat malore.