Vetingu/ Shkarkohet kandidatja për Kushtetuese

Shkarkohet nga KPK gjyqtarja e Tiranës dhe kandidatja për Kushtetuese, Anila Kristani.

Vendimi u dha këtë të premte nga trupa gjykyese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit.

Gjyqtarja Anila Guri (Kristani) e ka nisur karrierën e saj në korrik të vitit 1996 në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë, ku shërben prej më shumë se 23 vitesh. Ajo është kandidate për një pozicion në Gjykatën Kushtetuese.

LEXO EDHE  FOTO/ Policia e Lleshit rrethon Unazën e Re, ja çfarë po ndodh...

SEANCA DËGJIMORE

Kandidatja për Kushtetuese/ Pasuri të dyshimta! Asnjë dokument për pronat që zotëron