VIDEO-FOTO/ Shpërthim në ‘Bllok’, konfirmohen 4 të plagosur, bombola në bodrumin e biznesit

Perditesuar/ Policia e Tiranës ka konfirmuar se katër persona mbetën të plagosur nga shpërthimi në zonën e “Bllokut”, tre vajza dhe një djalë. Në një njoftim paraprak të ngjarjes, saktësohet se shpërthimi ndodhi në një dyqan eventesh.

“Rreth orës 13:15 në rrugën ‘Vaso Pasha’ në ambientet e një dyqani eventesh ka shpërthyer një bombol gazi. Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar shtetasit S. P dhe A. P, E. N dhe D.S të cilët u dërguan në Spital për ndihmë mjekësorë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Kur babagjyshi është një lypës/ Vepra më e re e Bansky-t është një kryevepër

Ndërkohë, shefi i zjarrfikësve në Tiranë ka deklaruar se bombola që ka shpërthyer ishte vendosur në bodrumin e biznesit.

***

Shpërthim i fuqishëm në ‘Bllok’, rritet numri i të plagosurve

Në zonën e “bllokut” në Tiranë ka ndodhur një shpërthim. Nga raportimet paraprake, flitet për 4 persona të plagosur. Dyshohet se ka shpërthyer një bombul gazi.

Ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si ish-Blloku, më skatësisht tek ish-bar Berlin.

Gjithë zona është mbuluar nga tymi.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë dhe ato zjarrfikëse që kanë nisur punën për fikjen e zjarrit.