Letra e 6-të, Rama konsumoi veprën e përndjekjes së mashkullit ndaj mashkullit/ “Shpërthen” gazetari

Ylli Dylgjeri ka ironizuar letrën e 6-të publike të kryeministrit Edi Rama drejtuar kreut të opozitës, Lulzim Basha.

Në një koment në rrjet, Dylgjeri shprehet se me letrën e 6-të Rama ka kaluar në përndjekje.

“Në dashuri quhet përndjekje. Në anglisht quhet Stalking.

Pra njëherazi zoti Rama po kryen haptazi dhe publikisht një Veper Penale te denueshme ne Bazë të Kodit Penal të Republikës së Shqiperise. NENI 121/a i Kodit Penal.

Kualifikohet si Perndjekje e mashkullit ndaj mashkullit, duke u konsideruar se ka konsumuar edhe vepra të tjera penale. Luli nga ky veprim i përsëritur ka kaluar në gjëndje ankthi. Tashmë jo vetëm Luli por edhe publiku”, shkruan Dylgjeri.

Postimi i Ylli Dylgjerit

Letra e 6-të

Rama kaloi në Përndjekje (Stalking)

LEXO EDHE  Investigimi: Kush ua hapi derën shqiptarëve në Ekuador, lidhja me kartelet dhe linjat e trafikut

6 Letra! Njëra pas tjetrës …

Në dashuri quhet përndjekje. Në anglisht quhet Stalking.

Pra njëherazi zoti Rama po kryen haptazi dhe publikisht një Veper Penale te denueshme ne Bazë të Kodit Penal të Republikës së Shqiperise. NENI 121/a i Kodit Penal.
Kualifikohet si Perndjekje e mashkullit ndaj mashkullit, duke u konsideruar se ka KONSUMUAR edhe Vepra te Tjera Penale. Luli nga ky veprim i përsëritur ka kaluar në gjëndje ankthi. Tashmë jo vetëm Luli por edhe publiku.

Pritet kur do shkruhet e 7 e 8 e 9 e xxxxxx…. Ankth!

Një DENONCIM në PROKURORI nga Luli, dhe Rama e ka të konsumuar dhe të PERSERITUR VEPREN PENALE. 6 Letra.

Nuk e shpëton dot as Avokati ekselent, me formim londinez, me performancë borgjez, SPARTAK NGJELA.d.v