Me Manfred Weber, Europa do të jetë shumë më e fortë/ Këlliçi rrëfen momentet nga mbyllja e fushatës…

Belind Këlliçi, kryetar i FRPD-së, ka marrë pjesë në mbylljen e fushatës së partisë Popullore Europiane në Mynih. Këlliçi përmes një postimi në rrjet shkruan mbi takimet e zhvilluara, duke theksuar se me Manfred Weber, Europa në vitet e ardhshme do të jetë shumë më e fortë, e bashkuar dhe perspektiva europiane e Shqipërisë më e qartë dhe e sigurtë.

Postimi i Belind Këlliçit

Emocion i jashtezakonshem pjesmarrja ne mbylljen e fushates se EPP (Partise Popullore Europiane) ne Mynih. Zgjedhjet e sotme jane historike per Europen pasi kandidati i EPP per President te Komisionit Europian Manfred Ëeber, me eksperiencen dhe vizionin e tij eshte i vendosur per ta mbajtur BE te bashkuar rreth vlerave te Kristian Demokrateve Europiane dhe larg populisteve e nacionalisteve te cilet duan te shkaterrojne Europen.

Gjate kesaj ngjarje te rendesishme pata mundesine te takoja personalisht Kryetaren e CDU Annegret Kramp-Karrenbauer e cila eshte e vendosur per te vijuar punen fantastike te Kancelares Merkel dhe per ta mbajtur Gjermanine superfuqine ekonomike dhe politike te Europes.

LEXO EDHE  Ironia e Manjanit: Të kalojmë te mandati i 4-rt se i 3-ti u mbyll me sukses

Gjithashtu pata mundesine t’i uroja suksese Manfred Ëeber per zgjedhjet europiane ne diten e sotme dhe ti kerkoja mbeshtetje ne rivendosjen e demokracise ne Shqiperi.

Ne permbyllje te ketij aktiviteti, nuk mund te mungonte dhe takimi me mikun e madh te Shqiperise dhe PD, Presidentin e EPP Joseph Daul, i cili ka qene e vijon te mbetet nje mbeshtetes kryesor dhe promotor i vlerave dhe parimeve themelore te demokracise funksionale ne vendin tone.

Me Manfred Weber, Europa ne vitet e ardhshme do te jete shume me e forte, e bashkuar dhe perspektiva Europiane e Shqiperise me e qarte dhe e sigurte