“Eltoni vdiq nga gabimet e …”/ Denoncimi i fortë, ja pse vdiq elektricisti në Durrës

Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka bërë publike disa  të dhëna të tjera për ngjarjene rëndë që ndodhi disa ditë më partë në qytetin e Durrësit.

Sipas denoncuesit, elektricistin Elton ka vdekur nga një pakujdesi e punonjësit të OSHE dhe jo nga pakujdeses mëria si u raportua në media.

Postim i plotë

Eltonin, elektriçistin e vrau papërgjegjëshmëria!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. Sb

Përshendetje të premten në Durrës ka vdekur në detyre një elektriçist në Durrës e dhanë edhe lajmet ai ka qenë duke punuar mbi 40 min aty në gabinë edhe OSHE ka lëshuar korente edhe vdiq sepse aty vehen njerëz të papërgjegjshëm që i fut rilindja në punë plus ka një fakt që e kanë bërë të duket si një incident drejtuesit e cez e kan dhënë me urdhër që mos t’bëhet e bujshme.

LEXO EDHE  Këmbimi valutor/ Leku forcon pozitat ndaj dollarit, zhvlerësohet përballë euros

Eltoni ka punuar në oshe të Durrsit që 18 vjeç edhe ka qenë një punëtor shumë i rregullt edhe ai vdiq nga gabimet e atyre që futen nga rilindja.