Besa e Ramës mohon çdo gjë që nuk shkon/ Portali Transparencës 1 javë që nuk punon

Portali U-transparenca, i cili shërben për të nxjerrë të dhënat financiare të universitetit nuk punon prej një jave. Nëse futemi online për të hyrë në këtë faqe, ajo që lexojmë është “Po punojmë për rritjen e cilësisë së shërbimit. Rikthehemi së shpejti”.

Portali është pjesë e Paktit për Universitetin, si pjesë kryesore e tij.Ka pasur edhe një denoncim në rrjetet sociale të ‘Qëndresës Qytetare’ për këtë fakt.

Postimi i Qëndresës Qytetare në Facebook

PAK DITË PA TRANSPARENCË!
U mohua nga Ministrja e Arsimit se shërbimi në portalin u-transparenca nuk ishte cilësor dhe se aty mund të gjeje gjithcka, kjo gjatë një përballje me përfaqësuesit e #Qëndresës në Top Shoë.
Por sot dhe prej disa ditësh transparenca është mbyllur për të rritur cilsinë! Ky është fati i platformave fasadë që shpresojmë shumë të rikthehet me cilësinë e RI-PREMTUAR!

LEXO EDHE  Plagosja me armë zjarri në Burrel, 2 në pranga për moskallëzim krimi

Ftojmë studentët se me cilësinë e merituar transparencën financiare të universiteteve mund ta gjeni të realizuara nga ekipet e #Qëndresës në qëndresaqytetare.al & openuniversity.al