Asnjë fjalë për Shqipërinë/ Hahn konsideron Maqedoninë e Veriut një histori suksesi

Komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahan ka publikuar në rrjet një mesazh për Maqedoninë e Veriut, duke e konsideruar një histori suksesi në Ballkanin Perëndimor.

Në një kohë kur pritet vlerësimi lidhur me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë, komisioneri Hahn ka preferuar të bëjë komente vetëm për këtë të fundit, duke harruar Shqipërinë.

LEXO EDHE  Mjeku humbi jetën nga Covid-19, Basha: Ditë zie për personelin mjekësor

Ja mesashi i tij i plotë:

Në forumin e vjenës për prespektivat e Maqedonisë së Veriut

I nderuar të jem këtu të prezantoj një histori të jashtëzakonshme suksesi në Ballkanin Përendimor.

Një histori e cila tregon se si, vizioni, ndryshimi politik dhe vendosmëria mund të ndrryshojë rrugëtimin e një shteti: urime Maqedonisë së Veriut.