Rama dhe Haradinaj ‘zhduken’/Mbledhja e përbashkët e qeverive drejtohet nga zv.kryeministrat

Janë mbledhur sot për herë të dytë në pak muaj dy qeveritë e Kosovës dhe të Shqipërisë, po ajo që vihet re në këtë takim është mungesa e dy kryeministrave Ramush Haradinaj dhe Edi Rama. Mbledhja është drejtuar respektivisht nga Erion Braçe dhe Fatmir Limaj.

LEXO EDHE  Tragjedia në Kombinat/ Ish-kreu i Kulteve: Të hetohen vetëvrasjet e minorenëve

Siç duket, konfliktet dhe hendeku që u krijua mes dy krerëve të shteteve gjata takimit me krerët e Ballkanit dhe Europës, ka ndikuar edhe në vazhdimësinë e projekteve të përbashkëta. Tanimë që mbledhja e dy qeverive drejtohet nga zvkryeministrat, tregon se po zhvillohet një tjetër shoë mediatik.