“Beni, kjo mund të të çmendë e lajthisë, por…” / Lali Eri i shkruan Arben Malajt

Prej disa javësh Arben Malaj, ish-deputet dhe ish-ministër në qeveritë socialiste, dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, janë përfshirë në akuza të ndërsjellëta dhe debate.

E ndërsa Malaj në ditët e fundit ka publikuar një dokument, duke u shprehur se ndaj babëzisë, transparenca është përgjigjia më e mirë, Veliaj duket se nuk ka ndenjur duarkryq duke iu përgjigjur ish-ministrit socialist.

“Beni, ta themi troç: nuk mund të ta jap lejen e ndërtimit që kërkove në tokë bujqësore në Lundër!

Ta bëri të qartë urbanistika, ta bëra të qartë edhe unë!

Është thjesht e paligjshme!

Kjo mund të të çmendë e të të lajthisë, mund të të gdhijë në çdo portal, e të të ngrysë në çdo tv, por për këtë lipset psikiatër, jo kryetar bashkie të të ndihmojë!

LEXO EDHE  Lajmi i Fundit/ Aksident në Korçë, plagosen dy persona

Premtove hakmarrje për mosplotësim të kërkesës së paligjshme, dhe e bëre – pushka top!

Në një vend normal do ishe në burg për shantazh, por ky është çmimi që disa nga ne paguajnë për të shërbyer këtu pa u marrë me çdo dështak e gjobaxhi!

Të uroj shëndet, mendor e fizik njëkohësisht!”, i është përgjigjur Veliaj.

Malaj shpëthen ndaj Veliajt: Shpifës, arrogant dhe i babëzitur!