“Shpërthen” ish-shefi i antidrogës/ Rama, kryeministër sharlatan dhe gangster…

Dritan Zagani, ish-oficer i antidrogës, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit Edi Rama, një ditë më parë, i cili në një konferencë për mediat tha se përgjimet nuk mjaftojnë për të dënuar dikë.

Rama u pyet lidhur me dosjen 339, ku në përgjimet e prokurorisë ka rezultuar edhe kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, duke folur me një grup criminal, tashmë të arrestuar, por kjo sipas kryeministrit nuk është e mjaftueshme, pasi duhen prova dhe fakte.

Por Zagani, në reagimin e tij, shprehet se me përgjimet e telefonatave të elementëve të grupit kriminal nuk mund të akuzohesh, por me përgjimet e telefonatave mes dy policëve që provojnë trafikun e drogës dhe sekuestrojnë sasi të konsiderueshme, ky gangster kryeministër, i quan policët kriminelë dhe i dënon për gjoja shpërdorim detyre.

Postimi i Dritan Zaganit

Sipas KM-gangster (etiketim ky sipas gazetes me te madhe ne EU) me pergjimet e telefonatave te elementeve kriminal trafikant droge, nuk mund te akuzohesh per vepra penale, ndaj dhe per Sajen nuk ka prova qe te shkoje ne burg e te denohesh.

LEXO EDHE  Berisha pret në takim deputetin e AAK, ja për çfarë diskutuan

Ndersa me pergjimet e telefonatave mes dy policeve qe provojn trafikun e droges, sekuestrojne sasi te konsederueshme kokaine dhe mariuane, si dhe arrestohen trafikante, ka prova te mjaftushme qe ky GANGSTER ne pushtet te quaje policet kriminela dhe bashkepuntore ne krim, gje qe kulmon me denimin e policit per gjoja shperdorim detyre me 4.5 vite burg nga gjykatesja qe ka emrin tek top-lista amerikane si nje nga me te “ndershmet” ne zbatim te ligjit.

Tani bejeni vete dallimin o njeres, dhe kuptojeni pse sot jemi ne kete dite ku dhe shtypi me i lexuar ne gjithe Gjermanine dhe EU etiketon kete sharlatan kryeminister si gangster ne pushtet,qe ka vene gjithe shtetin ne sherbim te krimit dhe trafikante te droges.

P.S.. do tu lutem shume pasi ta lexoni te mos e quani politik kete qe them, sepse ne te gjitha gjuhet e botes kjo quhet demaskim i krimit dhe ska, dhe as skam asnje lidhje me politiken e asnje krahu apo vendi.