Rilindja shkarkon nga detyra dy prefektë, ja arsyeja …

Ditën e sotme janë shkarkuar nga detyra prefekti i Elbasanit Gledjan Llatja dhe ai i Shkodrës, Valdrin Pjetri. Vendimet u morën në mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

Arsyeja e shkarkimit të tyre, lidhet me faktin se ata do të jenë kandidatët e Rilindjes në bashkië e Shkodrës dhe Elbasanit.

Në Shkodër, qeveria vendosi të zëvendësojë Pjetrin me Çesk Milljan, duke emëruar këtë të fundit perfektin e ri të qarkut, ndërsa për Elbasanin nuk ka ende një vendim.

LEXO EDHE  Përkeqësohet situata në Maqedoninë e Veriut, 67 raste të reja me koronavirus

Lexo edhe: 

*Ish-drejtor në qeverisjen e PD/ I përzgjedhuri i Ulsiut, kandidati i Rilindjes për Shkodrën…

*FOTO/ Nga Inspektor në KQZ te prefekt, kush është kandidati i Rilindjes për Elbasanin…