Analiza e gazetarit/ Tetë pikat që tregojnë që s’kemi shtet të së drejtës (Video)

Gazetari dhe aktivisti i Shoqërisë Civile, Aulon Kalaja, ka parashtruar tetë pika të cilat tregojnë se në Shqipëria nuk funksionon shteti i së drejtës.

Sipas Kalasë, ndarja e pushteteve në Shqipëri është edhe pika kryesore që tregon se në Shqipëri nuk funksionon shteti i së drejtës, pasi sot në Shqipëri kemi një precedent, ku shihet se si ekzekutivi po merr edhe legjislativin edhe drejtësinë.

LEXO EDHE  Kapen me 30 kg drogë në makinë, prangosen 2 të rinj. Si u zbuluan (EMRAT)

Gjithashtu Kalaja tha se administrata nuk e njeh ligjin në Shqipëri, pasi sot nuk mund të mbarosh punë në asnjë administratë nëse nuk paguan para.

Analiza e plotë e gazetarit Kalaja: